وبلاگ
کپشن نویسی اینستاگرام چیست؟ ،کپشن نویسی ،نوشتن کپشن در اینستاگرام ،چطور یک کپشن ایده ال بنویسیم ،مراحل نوشتن کپشن در اینستاگرام

کپشن نویسی اینستاگرام چیست؟

اگر شما هم در اینستاگرام فعالیت می کنید و بطور مداوم در ان پست اشتاک می گارید، حتما از اهمیت نوشتن یک کپشن مناسب آگاه هستید. شاید بگویید که نوشتن کپشن که کار بسیار اسانی است. نوشتن یک کپشن مناسب اصول و قواعدی دارد که باید آن را رعایت کنید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این اصول آشنا کنیم. به شما بگوییم که اصلا کپشن نویسی اینستاگرام چیست و به چه معناست.

پس در ادامه با ما همراه شوید تا این آموزش کاربردی را از دست ندهید.

لطفا بخوانید: بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام

کپشن چیست؟

شاید شما هم برای اولین بار این واژه را در اینستاگرام شنیده باشید و تصور کنید که این واژه به اینستاگرام تعلق دارد، اما واژه کپشن در تمام شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کپشن متنی است که زیر عکس یا ویدیوی منتشر شده توسط شما نوشته می شود، این متن به منظور ارائه اطلاعات بیشتر از عکس یا ویدیو منتشر شده نوشته می شود. این متن کوتاه نوشته در زیر پست های شبکه های اجتماعی شاید به ظاهر ساده به نظر برسند اما در واقع ممکن است برای نوشته شدن و منتشر کردن چند خط کوتاه از کپشن، صاحب اکانت ساعت ها زمان خود را صرف پیدا کردن جمله بندی مناسب کرده باشد.

لطفا بخوانید:ریلز اینستاگرام چیست؟

کپشن نویسی اینستاگرام چیست؟

در اینستاگرام کاربران زیادی با انواع اقشار و سطح سواد وجود دارد. همین امر باعث شده است تا اهمیت نوشتن یک کپشن مناسب و اصولی در آن بیشتر شود. کپشن اینستاگرام مانند سایر کپشن سایر شبکه های اجتماعی شامل متنی است که در زیر تصاویر یا ویدیوهای متفاوت درج می شوند و عموما برای ارائه توضیحات بیشتر به مخاطبین نوشته می شوند.

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام
ادامه مطلب

شاید فکر کنید که تنها داشتن یک عکس یا ویدیو برای وایرال شدن یک پست کافی است و نوشتن یک کپشن مناسب اهمیت آنچنانی ندارد. این که اینستاگرام یک بستر بصری کاملا صحیح است. تعداد زیادی از  کاربران اینستاگرام بدون خواندن کپشن پست از آن میگذرند یا آن را لایک می کنند. اما تعداد زیادی هم وجود دارند که علاقه زیادی به خواندن کپشن دارند و پس از خواندن آن ترغیب به لایک کردن پست می شوند. با این وجود است بهتر است به جای خالی گذاشتن این قسمت یا نوشتن یک کپشن سرسری، کمی بیشتر وقت بگذارید و یک کپشن مناسب برای پست ها خود درج کنید.

همچنین گاهی اوقات ویدیو یا عکسی که منتشر می کنید به تنهایی گویای منظور شما از انتشار آنها نخواهد بود و نیاز است تا با استفاده از کپشن نویسی اینستاگرام توضیحات بیشتری در رابطه با عکس یا ویدیو بنویسید و در معرض دید مخاطبین خود قرار دهید، در این حالت است که محتوای نامفهوم شما برای تعداد زیادی از افراد مفهوم می شود و آن را به یک محتوای جذاب و لذت بخش تبدیل خواهد کرد.

لطفا بخوانید: 

چگونه یک کپشن مناسب برای اینستاگرام بنویسیم؟

در این قسمت از این مقاله به شما خواهیم گفت که برای نوشتن یک کپشن نویسی مناسب چه نکاتی را باید رعایت کنید تا در نهایت مخاطبین شما کپشن را بخوانند و مجذوب محتوای شما شوند و بخواهند تا آن را لایک، سیو یا شیر کنند. در ابتدا لازم است بدانید که کپشن نویسی را باید همانند نوشتن یک مقاله بدانید. ساختار اصلی یک مقاله به ترتیب زیر است:

آموزش کامل کسب درآمد از یوتیوب
ادامه مطلب

تیتر

لید

مقدمه

متن اصلی

نتیجه گیری و پیشنهادات

شاید بگویید که تا به حال در هیچ پیجی ندیده اید که به این سبک کپشن نوشته باشد، اما اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که پیج های مطرح به صورت نامحسوس این قاعده را رعایت کرده اند. به عنوان مثال گاهی تیتر مقاله می تواند همان تیتری باشد که روی کاور عکس یا ویدیو خود نوشته اید، این تیتر در دید نگاه اول باید برای مخاطب جذاب به نظر برسد تا ترغیب شود بر کاور ویدیو شما کلیک کند و بخواهد آن را ببیند. همچنین سایر موارد مانند لید یا مقدمه و متن اصلی را در حد سه الی چهار خط می نویسند و در آخر مخاطبین خود را به انجام یک تعامل (CTA) دعوت می کنند.

لطفا بخوانید: بهترین و پولسازترین یوتیوبرهای ایرانی در سال 1401

نکات طلایی برای نوشتن یک کپشن مناسب در اینستاگرام

برای نوشتن یک کپشن خوب و مناسب برای پست های خود در اینستاگرام لازم است مراحل زیر را طی کنید:

1- مخاطبین خود را بشناسید

اولین مرحله در کپشن نویسی اینستاگرام شناخت مخاطب است. شما به هر دلیلی که در اینستاگرام حضور دارید و درحال تولید محتوا هستید این مخاطبین شما هستند که باعث پیشرفت شما می شوند. مخاطبین شما باید اولویت شما در هر شرایطی باشند. برای نوشتن یک کپشن مناسب نیز لازم است تا مخاطبین خود را به صورت کامل بشناسید و متناسب با نوع علاقه و جایگاه آن ها کپشن پست هایتان را بنویسید.

چطور اینستاگرام را خصوصی کنیم؟
ادامه مطلب

2- خلاقیت و ایده

در هر کاری که قدم می گذارید داشتن ایده و خلاقیت می تواند رمز موفقیت شما شود. برای نوشتن کپشن پست هایتان کمی بیشتر زمان صرف کنید تا در نهایت کپشنی خلاق و جدید تهیه کنید، این کپشن بیشتر از هر نوع کپشنی توجه مخاطبین شما را به خود جلب می کند و روی آن تاثیر می گذارد.

لطفا بخوانید:

3- نکات مهم را ابتدا بنویسید

سعی کنید اگر قرار است در کپشن خود مطلب مهمی را به مخاطبین‌تان برسانید آن را در چند کلمه کوتاه تر خلاصه کنید و در ابتدای متن کپشن خود به نحوی بنویسید که در دید مخاطب قبل از کلمه more قرار گیرد، شما با این کار توجه مخاطبین خود را بیشتر جلب می کنید تا ترغیب شود کپشن را تا انتها بخواند. این نکته را در نظر بگیرید که شما تنها می توانید 2200 کاراکتر در کپشن پست های اینستاگرامی خود بنویسید.

4- سعی کنید در انتخاب کپشن خود کاربران را به انجام یک تعامل (CTA) دعوت کنید

هر چه تعامل مخاطبین‌تان را با پست ها یا استوری های خود افزایش دهید شانس بیشتری برای دیده شدن خواهید داشت.کپشن پست ها در اینستاگرام یک محیط بسیار مناسب برای درخواست انجام یک تعامل به حساب می آید، از این فرصت استثنایی استفاده کنید و با همین یک کار ساده شانس خود را برای پیشرفت در محیط اینستاگرام افزایش دهید. به عنوان می توانید از عبارات فوق استفاده کنید:

ایا روبیکا می تواند جایگزین اینستاگرام در ایران باشد؟
ادامه مطلب

– اگر پست من برات مفید بود ممنون میشم لایکش کنی.

– این پست رو بفرست برای اون دوستت که میدونی بهش نیاز داره.

– نظرتون رو برام تو کامنت ها بنویسید.

– دوستات رو زیر این پست تگ کن.

– جواب سوالم رو تو کامنت برام بنویس.

– از بین لایک ها و کامنت های این پست قرعه کشی میشه.

لطفا بخوانید:نحوه کسب درامد از یوتیوب

5- استفاده از هشتگ ها در انتهای کپشن | کپشن نویسی اینستاگرام با هشتگ

هشتگ گذاری میان جملات بسیار کار  اشتباهی است زیرا باعثث حواس پرتی مخاطب می شود. همچنین سعی کنید از تعداد محدودی هشتگ استفاده کنید، استفاده بیش از حد از هشتگ ها برای اینستاگرام و کاربران ناخوشایند خواهد بود و هشتگ ها تاثیر مثبت خود را از دست خواهند داد. سعی کنید از میان هرکدام از هشتگ های پربازدید، متوسط، کم بازدید و اختصاصی تعداد سه الی چهار عدد را انتخاب کنید. همچنین این هشتگ ها را متناسب با موضوع پست خود تغییر دهید تا مخاطبین هدف شما به راحتی پست شما را پیدا کنند.

 

6- لحنی صمیمی داشته باشد

مورد ششم از مقاله کپشن نویسی اینستاگرام نوع لحن است. محیط اینستاگرام یک محیط خودمانی و راحت است و مردم در اینستاگرام به دنبال تجملات یا کلمات رسمی نیستند، سعی کنید چه در نوشتن کپشن و چه در ساخت محتواهای ویدیویی خود از بیانی ساده و قابل فهم استفاده کنید تا مخاطبین شما با هر سطح تحصیلاتی که باشد منظور شما را متوجه شود و با شما احساس راحتی کند.

10 تا از بهترین وب سایت فروش فالور دنیا 2022
ادامه مطلب

لطفا بخوانید:محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

7- از ایموجی ها استفاده کنید

اصولا شکلک ها یا ایموجی ها به جهت ابراز احساس  استفاده می شوند. بسیاری از برندها از ایموجی در کپشن های خود استفاده می کنند (حتی شرکت هایی که جدی تر هستند). شما می توانید در کپشن پست های خود به شیوه های مختلفی از ایموجی ها استفاده کنید، به عنوان مثال می توانید برای جلب توجه کاربران خود در ابتدای کپشن‌تان از انواع ایموجی استفاده کنید، این کار را می توانید در اواسط یا انتهای جمله خود نیز انجام دهید.

سخن پایانی در خصوص کپشن نویسی اینستاگرام

نوشتن کپشن در شبکه های اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد و علاوه بر جذاب شدن پست ها باعث می شود تا مخاطبین به شما حس بهتری داشته باشند و بخواهند تا با شما تعامل برقرار کنند. همانطور که تهیه یک محتوا نیازمند وقت و انرژی است، نوشتن یک کپشن خوب و مناسب نیز نیازمند وقت و انرژی است. اما هرگز فراموش نکنید که همیشه در ابتدا مخاطبین خود را در نظر بگیرید و سپس شروع به فعالیت کنید.

 

صفحات پیشنهادی:

در حال ارسال
بررسی کاربر
( رای)

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

بهترین اراعه دهنده خدمات اینستاگرام درایران، فالور ارزان، پنل فالور رایگان، خرید فالور، فالور، فالور ایرانی، خرید فالور اینستاگرام

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x