وبلاگ
گوگل ادسنس ،گوگل ادسنس چیست؟ ،ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان ،انواع تبلیغات در گوگل ادسنس ،ایجاد حساب کاربری در ادسنس

گوگل ادسنس

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس یا Google Adsense سرویس تبلیغاتی گوگل برای ناشران است. این سرویس به صاحبان وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد تا تبلیغات بنری، متنی و ویدئویی روی وب‌سایتشان به نمایش بگذارند.

ناشران در Google Adsense می‌توانند به دو روش CTR و CPM کسب درآمد کنند. یکی از نکاتی که جذابیت این پلتفرم را دوچندان می‌کند.وب‌سایت‌ها می‌توانند تبلیغاتی که از طریق Google Adsense روی وب‌سایتشان به نمایش می‌گذارند.بر اساس ارتباط تبلیغات با محتوای وب‌سایتشان انتخاب کنند.برای مثال اگر شما صاحب یک وب‌سایت در تکنولوژی داشته باشید، می‌توانید تبلیغات

ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان

حال سوالی که پیش می‌آید این است که دو روش ذکر شده‌ی CPM و  CTR چیست؟  تبیلغات به صورت CTR یا Click-Trough Rate کسب درآمد از نمایش تبلیغات به ازای کلیک محسوب می‌شود. یعنی شما به ازای میانگین کلیک‌هایی که در بازه زمانی مشخصی درآمد کسب می‌کند. با هر کلیکی که کاربر روی تبلیغ گوگل ادسنس در وب‌سایت شما می‌کند، درآمد شما افزایش میابد.

روش CPM یا Cost Per Mile به این صورت است که شما به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید (Impression) درآمد کسب می‌کنید. در این روش نیازی نیست که کاربرِ وب‌سایت شما روی تبلیغات کلیک کند. صرفا با باز کردن صفحه وب‌سایت شما و دیدن تبلیغات، برای شما درآمد ایجاد می‌شود.

یکی دیگر از سوالاتی که درباره Google Adsense ممکن است برای کاربران ایجاد شود این است که درآمد حاصل از گوگل ادسنس چقدر است؟ متأسفانه یا خوشبختانه، این سوال پاسخ درست و مشخصی ندارد و میزان درآمد ناشران می‌تواند بسته به میزان و نوع ترافیکی که وب‌سایت دارد، تعداد آگهی‌هایی که ناشر روی وب‌سایت قرار می‌دهد. نوع و تعداد محتوای وب‌سایت، موقعیتی که برای تبلیغات ادسنس در وب‌سایتتان درنظر می‌گیرید و جنس مخاطبینی که به وب‌سایتتان سر می‌زنند متغیر باشد.

راه اندازی انلاین شاپ در اینستاگرام
ادامه مطلب
گوگل ادسنس ،گوگل ادسنس چیست؟ ،ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان ،انواع تبلیغات در گوگل ادسنس ،ایجاد حساب کاربری در ادسنس
گوگل ادسنس ،گوگل ادسنس چیست؟ ،ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان ،انواع تبلیغات در گوگل ادسنس ،ایجاد حساب کاربری در ادسنس

 

ساخت اکانت Google Adsense به‌طور کلی پروسه‌ی ساده‌ای دارد. متعسفانه ساخت حساب گوگل ادسنس در ایران به‌دلیل تحریم بودن ایران مقدور نیست.اما دور زدن آن غیرممکن نیست!

سوالی که برای کاربران ایرانی به وجود می‌آید این است که چگونه گوگل ادسنس را فعال کنیم.

فرایند ثبت نام و شرایط استفاده به شرح زیر است:

۱- داشتن یک وب‌سایت به زبانی غیر از فارسی

مشخصاً برای کسب درآمد از این تلفرم مستلزم داشتن یک وب‌سایت برای نمایش تبلیغات است که باید به‌دلیل تحریم‌ها به زبانی غیر از فارسی باشد. رایج‌ترین زبان در Google Adsense زبان انگلیسی است، اما می‌توانید به زبان‌های عربی، فرانسوی، آلمانی، چینی، بلغاری، چینی، لهستانی، ترکی، روسی، عبری، هندی، پرتغالی، هندی، یونانی هم فعالیت کنید.

برای استفاده از Adsense باید حداقل ۶ ماه از زمان ساخت وب‌سایتتان گذشته باشد.

برای خواندن:برنامه تردز چیست؟

۲- ایجاد حساب کاربری در ادسنس

شما می‌توانید از طریق وب‌سایت https://google.com/adsense به سادگی یک حساب کاربری ایجاد کنید. امکان ایجاد حساب کاربری ادسنس از طریق جیمیلی که دارید هم ممکن است، اما توصیه‌ای که داریم این است که اگر در ایران زندگی می‌کنید، یک جیمیل دیگری بسازید برای فعالیت در Adsense و با آن جیمیل در ادسنس حساب کاربری بسازید.

مزایا و معایب تبلیغات اسپانسرینگ اینستاگرام؟
ادامه مطلب

نکته: از آن‌جایی که ورود به گوگل ادسنس از طریق آی‌پی ایران مقدور نیست، باید از ابزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنید؛ اما توصیه‌ی ما این است که ریسک استفاده از ابزارهای رایگان را به جان نخرید و حتما یا از سرویس‌های تغییر آی‌پی غیررایگان با کیفیت و بدون DNS Leak استفاده کنید یا از طریق یک VPS از آن استفاده کنید.

۳- اضافه کردن کد گوگل ادسنس در وب‌سایتتان

برای پذیرفته شدن در Adsense، گوگل باید وب‌سایت شما را بررسی کند. این کار از طریق کدی که این پلتفرم در اختیارتان قرار می‌دهد صورت بگیرد تا ربات‌های گوگل به بررسی وب‌سایت شما و محتواهایتان بپردازند.

۴- تنظیم اطلاعات پرداخت و هویتی

نکته‌ای که کار را در ساخت اکانت گوگل ادسنس برای ایرانیان سخت‌تر می‌کند، این است که Adsense از شما یک آدرس و شماره تلفن واقعی می‌خواهد و نمی‌توانید از آدرس و شماره تلفن جعلی استفاده کنید؛ چرا که گوگل کدی را در قالب یک نامه به محل معرفی شده توسط شما ارسال می‌کند.باید با وارد کردن آن کد در سیستم گوگل احراز هویتتان را انجام دهید.

نحوه جذب فالور واقعی اینستاگرام
ادامه مطلب

به‌علاوه اینکه Google Adsense از شما اطلاعات بانکی هم می‌خواهد تا زمانی که درخواست تسویه حساب دارید، درآمد کسب شده را برایتان واریز کند. قاعدتاً حساب‌های بانکی ایرانی قابل قبول نیست.

از آنجایی که ساخت گوگل ادسنس در ایران مقدور نیست، برای کاربران ایرانی، توصیه می‌کنیم صحبتی با یکی از دوستان و آشنایانی که خارج از ایران دارید داشته باشید تا برای این مرحله از اطلاعات هویتی آن فرد که مقیم یکی از کشورهای غیرایرانیِ تحریم‌نشده را وارد کنید.

انواع تبلیغات در گوگل ادسنس

گوگل ادسنس ،گوگل ادسنس چیست؟ ،ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان
گوگل ادسنس ،گوگل ادسنس چیست؟ ،ساخت حساب گوگل ادسنس برای ایرانیان

 

ناشران می توانند از انواع مختلف تبلیغ های گوگل اد استفاده کنند. ضمن اینکه جایگاهی که شما برای نمایش تبلیغات در نظر می‌گیرید هم می‌تواند تأثیر به سزایی در کسب درآمد از Google Adsense داشته باشد.

۱) تبلیغات بر اساس جست‌وجو

در این نوع از تبلیغات، ناشر می‌تواند تبلیغات را بر اساس جست‌وجوی یک کلیدواژه خاص در وب‌سایتش نمایش دهد. به‌عنوان مثال ناشر می‌تواند برای تبلیغات در این روش برای یک فروشگاه موبایل، زمانی که کاربر در وب‌سایتش جست‌وجو می‌کند «خرید موبایل» تبلیغات را نمایش دهد که در این نوع نرخ کلیک هم بسیار بالا است.

۲) تبلیغات بر اساس محتوا

تبلیغ‌دهندگان در این روش کاربرانی را که به دنبال یک محتوا یا موضوع به‌خصوصی هستند را هدف‌گیری می‌کنند و ناشران می‌توانند تبلیغاتی را مرتبط با موضوع فعالیتشان و محتوایی که تولید کرده‌اند به نمایش بگذارند.

10 of the best online stores in the world in 2022
ادامه مطلب

در این نوع از تبلیغات ناشر می‌تواند متن یا گیف/ویدئو با ابعاد مختلفی از تبلیغات را در وب‌سایتش قرار دهد و می‌تواند به دو روش CPC (پرداخت به ازای هر کلیک) و CPM (پرداخت به ازای هر هزار بازدید) تبلیغات را انجام دهد.

۳) تبلیغات بر اساس ویدئو

اگر ناشری وب‌سایتی برای میزبانی ویدئو داشته باشد یا در وب‌سایتش به تولید و نمایش محتوای ویدئویی بپردازد، می‌تواند از این روش برای نمایش تبلیغات ویدئویی پیش از شروع پخش ویدئوی اصلی استفاده کنند. (مشابه به مکانیزم نمایش تبلیغات در سرویس استریم ویدئوی یوتیوب)

نکته‌ای که ناشران برای استفاده از این نوع از تبلیغات در Adsense باید در نظر داشته باشند این است که تنها در شرایطی امکان تبلیغات بر اساس ویدئو وجود دارد که ناشر از پخش‌کننده خودش در وب‌سایتش استفاده کند.کسانی که ویدیو خود را در یوتیوب emdمنتشر کرده باشند نمی توانند از این نوع تبلیغ استفاده کنند.

۴) تبلیغات Page Level

گوگل در سال ۲۰۱۶ تبلیغات Page Level را با تمرکز بر کاربران گوشی موبایل توسعه داده است این نوع از تبلیغات صرفا و صرفا زمانی نمایش داده می‌شوند که تجربه کاربری خوب باشد. تبلیغات Page Level به دو شکل تبلیغات را به کاربر نمایش می‌دهد:

پنل فالور
ادامه مطلب

۱- تبلیغات به‌صورت یک بنر نواری در تمام وب‌سایت (که امکان مخفی کردن آن هم وجود دارد)
۲- تبلیغات به‌صورت تمام صفحه، پیش از اینکه کاربر وارد صفحه‌ی بعدی شود

بیشتر بخوانید:کمپین تبلیغاتی

بهترین محتوا برای ساختن حساب در google adsense چیست؟

یکی از بهترین راه های برای فهمیدن آنکه چه محتوایی توسط ادسنس بیشتر درآمد زایی می کند مراجعه به فروم پشتیبانی آن می باشد. به صورت کلی گوگل ادسنس محتواهای مربوط به خرید و فروش اسلحه و نوشیدنی های الکلی را تایید نمی کند.محتواهای مربوط به ارزهای دیجیتال، پزشکی و مباحث مالی و اقتصادی حجم سرچ بالایی دارند و مورد قبول ادسنس نیز هستند که می توانید از آنها استفاده نمایید.
در این فروم ها همچنین می توانید دلیل رد سایت های مختلف را ببینید. کپی بودن محتواهایکی از مهم ترین دلایل رد سایت ها درگوگل ادسنس است.

میزان درامد از گوگل ادسنس

میزان درآمد از گوگل ادسنس به عوامل زیادی بستگی دارد که مربوط به وبلاگ یا وب سایت شما می باشد. از جمله :

  • میزان ترافیک یا ورودی وب سایت شما
  • محل قرار گیری تبلیغ در وب سایت
  • نوع تبلیغ استفاده شده در وب سایت
  • کیفیت محتوای تولید شده در سایت

 

صفحات پیشنهادی:

خرید رپورتاژ

خرید بک لینک

در حال ارسال
بررسی کاربر
( رای)

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

بهترین اراعه دهنده خدمات اینستاگرام درایران، فالور ارزان، پنل فالور رایگان، خرید فالور، فالور، فالور ایرانی، خرید فالور اینستاگرام

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سولماز میرشکاری
سولماز میرشکاری
4 ماه قبل

سلام
درآمد گوگل ادسنس را چگونه نقد کنم؟

آخرین مقالات
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x