وبلاگ
محدودیت اینستاگرام، محدودیت لایک کردن پست های اینستاگرام، محدودیت فالو کردن، محدودیت سیو پست های اینستاگرام

محدودیت های جدید اینستاگرام

به خاطر اپلیکیشن‌های جانبی بی‌شماری که برای اینستاگرام ساخته شده، این پلتفرم تصمیم گرفت تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای فعالیت کاربران وضع کند. بیشتر قوانین اینستاگرام برای جلوگیری از فعالیت ربات‌ها یا فعالیت‌های اسپم طراحی شده. اگر به وبسایت یا اپلیکیشن اینستاگرام مراجعه کنید، بخشی با عنوان Terms of Use وجود دارد که تمام قوانین در آن تشریح شده.در این مقاله قصد داریم در مورد محدودیت اینستاگرام صحبت کنیم با ما همراه باشید.

اما واقعیت این است که تمام قوانین اینستاگرام در این بخش نوشته نشده و اینستا قوانین نانوشته‌ای نیز دارد. یکی از مهم‌ترین‌هایش این است که محدودیت‌های لایک و فالو آنفالو در اینستاگرام چگونه است. در هیچ کجای قوانین اینستاگرام گفته نشده که برای لایک کردن یا فالو کردن، چه تعداد محدودیت روزانه دارید. اما می‌دانیم که چنین محدودیتی وجود دارد. اگر روزانه از یک تعدادی بیشتر لایک یا فالو آنفالو داشته باشید، توسط اینستاگرام محدود یا اکشن بلاک می‌شوید.

خواندنی:چگونه فالوور فیک بزنیم؟

این موضوع شاید برای خیلی‌ها عجیب به نظر بیاید و منطقی نباشد. اما اینستاگرام برای وضع این قوانین، دلایل خاص خودش را دارد که از منظرهای مختلف می‌تواند منطقی هم باشد. اما اینجا نمی‌خواهیم فقط به دلایل وضع این قوانین بپردازیم و هدف اصلی این است که شما را با محدودیت‌ها و نوع آن‌ها آشنا کنیم تا هیچ‌گاه شامل جریمهٔ اینستاگرام نشوید.

خیلی‌ها این مسئله (که برای لایک و فالو آنفالو محدودیت داریم) را نمی‌دانند یا این که می‌دانند، ولی نمی‌دانند که محدودیت دقیقاً چقدر است و باید چه کار کنند. خوشبختانه به صورت تجربی، بررسی‌های بسیار دقیقی بر روی اینستاگرام انجام شده و تعداد دقیق این محدودیت‌ها بر مبنای آخرین تغییرات اینستاگرام به دست آمده. در ادامه این مقاله به تعداد دقیق محدودیت‌ها خواهیم پرداخت.

چرا محدودیت اینستاگرام وجود دارد؟

مهم‌ترین دلیل اینستاگرام برای وضع چنین محدودیت‌هایی، جلوگیری از فعالیت اسپم و اکانت‌هایی است که توسط ربات‌ها اداره می‌شود.

اگر محدودیت‌های اینستاگرام وجود نداشت، اکانت‌هایی که توسط ربات اداره می‌شوند، می‌توانستند روزانه هزاران و حتی شاید ده‌ها هزار نفر را فالو آنفالو کنند و از این طریق در زمان کوتاه، هزاران فالوور جدید به دست بیاورند. اینستاگرام سعی می‌کند تا جایی که ممکن است، رشد و پیشرفت صفحات طبیعی و ارگانیک باشد و کسی نتواند با تقلب پیشرفت کند.

در مورد محدودیت لایک هم مسئله مشابه است. لایک‌فروشی در اینستاگرام همین الان هم جریان دارد، ولی اگر محدودیت لایک برای اکانت‌ها وجود نداشت، اوضاع می‌توانست بسیار بدتر باشد و پست‌ها لایک‌های غیرواقعی زیادی داشته باشند.

خواندنی:بهترین پنل فروش فالور ارزان

اینستاگرام محدودیت را چگونه تعیین می‌کند؟

هیچ کس نمی‌داند این محدودیت‌ها چگونه تعیین شده‌اند چرا که هیچ بیانیهٔ رسمی دربارهٔ آن از سوی اینستاگرام وجود ندارد. اما یک چیز را می‌دانیم و آن هم این که محدودیت‌ها برای هر اکانت متفاوت است.

به عنوان مثال اینستاگرام برروی اکانت هایی که تازه ساخته شدند حساسیت بیشتری دارد . می‌توان گفت که حساسیت اینستاگرام بر روی اکانت‌هایی که چندین بار از قوانینش تخطی کرده‌اند و محدود شده‌اند نیز بیشتر می‌شود. به طور کلی، محدودیت اینستاگرام برای هر اکانت به عوامل زیر بستگی دارد:

  • فعالیت اکانت: هر چه به صورت روزانه فعالیت بیشتری داشته باشید، اجازه اینتراکشن بیشتری خواهید داشت. پس اگر می‌خواهید تعداد محدودیت‌های لایک و فالو برای شما بیشتر شود، بهتر است در بیشتر ساعاتی که می‌توانید، در اکانت خود فعالیت داشته باشید.
  • عمر اکانت: اینستاگرام برای اکانت‌هایی که به تازگی ساخته شده‌اند (عمرشان کمتر از ۳ ماه است) محدودیت‌های بیشتری قائل است. هر چه عمر اکانت شما بیشتر شود، اجازهٔ فعالیت‌های بیشتری به شما داده خواهد شد.
  • تعداد فالوورها: اکانت‌هایی که فالوور بیشتری دارند، اجازهٔ اینتراکشن بیشتری به صورت روزانه دارند. البته صرفِ داشتن فالوور بالا ملاک نیست و به اینگیجمنت نیز بستگی دارد که در بخش بعدی توضیح می‌دهیم.
  • اینگیجمنت اکانت: از نظر اینستاگرام، اینگیجمنت (Engagement) به فعالیت‌های اصلی شامل به اشتراک گذاری پست یا استوری، کامنت، لایک و سیوها گفته می‌شود. هر چه اینگیجمنت اکانت شما بیشتر باشد، اجازهٔ اینتراکشن بیشتری خواهید داشت. پس صرفاً داشتن فالوور بالا ملاک نیست و این فالوورها باید با اکانت شما اینگیجمنت نیز داشته باشند.

محدودیت‌ اینستاگرام لایک و فالو

اعدادی که در این قسمت مطرح می‌شوند، حدودی هستند و به صورت بازه بیان شده‌اند. اما پیشنهاد می‌شود که فعالیت‌های خود را بر مبنای میانگین یا کمتر از میانگین قرار دهید.

لایک

حداکثر پست‌هایی که به صورت روزانه در اینستاگرام می‌توانید لایک کنید، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پست است. به خاطر داشته باشید که این اعداد صرفاً تقریبی هستند و توصیهٔ کلی این است که لایک‌های روزانه‌تان بیشتر از ۲۰۰ تا نشود.

کامنت

در مورد کامنت هم محدودیت روزانه در حدود ۲۰۰ تاست. در واقع باید دقت کنید که کامنت‌های روزانه شما از تعداد ۲۰۰ بیشتر نشود، وگرنه به احتمال زیاد با محدودیت‌هایی از سوی اینستاگرام روبه‌رو خواهید شد.

فالو / آنفالو

اینستاگرام هر دو عمل فالو / آنفالو را یکی می‌داند. یعنی عددی که در مورد این قسمت مطرح می‌شود، جمع هر دوی آن‌هاست و فرقی نمی‌کند کدام یک بیشتر باشد.

شما به صورت روزانه می‌توانید ۱۵۰ اکانت را فالو یا آنفالو کنید. دقت کنید که اگر اکانت اینستاگرامتان تازه ساخته شده، این عدد به ۱۰۰ کاهش پیدا می‌کند.

همچنین بهتر است که فالو یا آنفالوهای خود را در بین ساعات روز تقسیم کنید. مثلاً در هر ساعت حداکثر ۱۰ فالو یا آنفالو داشته باشید.

خوشبختانه هیچ محدودیتی برای تعداد افرادی که شما را فالو می‌کنند وجود ندارد و اگر خوب عمل کنید، در مدت کم می‌توانید رشد خوبی داشته باشید.

هر چه تعداد اکانت‌هایی که فالو / آنفالو می‌کنید، کمتر باشد، اکانت شما کمتر شبیه یک اکانت اسپم خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که کار خود را با تعداد کم شروع کنید. سپس هفته به هفته، تعداد را افزایش دهید. مثلاً می‌توانید با ۵۰ فالو در روز شروع کنید و هر هفته، مقدارش را کمی افزایش دهید.

پست و استوری

شما به صورت روزانه ۱۰۰ استوری و ۲۵ پست می‌توانید در اکانت خود منتشر کنید. در مورد ذخیره کردن استوری‌ها در هایلایت محدودیتی نیست و هر تعداد از استوری‌هایی که بخواهید را می‌توانید در هایلایت پروفایل خود قرار دهید.

پیام دایرکت

پیام دادن در دایرکت نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. شما به صورت روزانه حداکثر می‌توانید به ۵۰ تا ۱۰۰ اکانت، دایرکت بدهید. اگر از این محدودیت عبور کنید، ممکن است توسط اینستاگرام در یک بازه محدود (مثلاً ۲۴ ساعت) بلاک شوید و نتوانید هیچ دایرکتی را ارسال کنید.

هشتگ‌ها

تعداد هشتگ‌هایی که پای یک پست می‌گذارید هم دارای محدودیت است. در اینستاگرام می‌توانید حداکثر ۳۰ هشتگ برای هر پست بگذارید. پیشنهاد می‌کنیم که هشتگ‌ها تا جای ممکن کم باشند، البته تا جایی که همهٔ هشتگ‌های اصلی لازم را پوشش دهید. برای زیبایی کپشن پست هم بهتر است که هشتگ‌ها تعدادشان خیلی زیاد نباشد. تعداد ۱۰-۱۲ محدودهٔ مناسبی برای تعداد هشتگ‌هاست. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوهٔ استفاده از هشتگ‌ها می‌توانید مقالهٔ «راهنمای جامع استفاده از هشتگ در اینستاگرام» را مطالعه بفرمایید.

تگ

حداکثر ۲۰ اکانت را می‌توانید در پست خود (در کپشن یا در خود عکس‌ها) تگ کنید.

لایو

محدودیت زمانی برای هر لایو ۴ ساعت است. بنابراین برگزاری لایوهایی که بیش از ۴ ساعت زمان می‌برند، به صورت پیوسته در اینستاگرام امکان‌پذیر نیست.

تعداد اکانت

محدودیتی خاصی برای تعداد اکانت‌هایی که می‌سازید وجود ندارد، اما به صورت همزمان در یک گوشی می‌توانید تنها روی ۵ اکانت لاگین باشید.

محدودیت‌ اینستاگرام در کاراکتر های کپشن و بیو

همان طور که شاید بدانید، اینستاگرام برای تعداد کاراکترهای کپشن، بیو و کامنت دارای محدودیت است.

محدودیت کاراکتر برای هر پست و کامنت، ۲۲۰۰ است. یعنی برای هر پست و کامنت فقط می‌توانید ۲۲۰۰ کاراکتر بنویسید.

محدودیت کاراکتر برای بیوی اکانت، ۱۵۰ است.

محدودیت کاراکتر برای نام اکانت، ۳۰ است.

مقاله پیشنهای:نحوه حذف اکانت اینستاگرام

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. می‌توانیدبرای خرید فالور وارد وب سایت فالو ازانی شده.

وب سایت فالو ارزانی به صورت تخصصی در زمینه فروش فالور. لایک.بازدید پست اینستاگرام فعالیت دارد

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

بهترین اراعه دهنده خدمات اینستاگرام درایران، فالور ارزان، پنل فالور رایگان، خرید فالور، فالور، فالور ایرانی، خرید فالور اینستاگرام

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x