وبلاگ
محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،بهترین شبکه های اجتماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

بهترین شبکه های اجتماعی دنیا را می‌شناسید؟ پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در جهان کدام هستند؟ طی چند سال گذشته، شبکه‌های اجتماعی مختلفی در دنیا مطرح شدند و توانستند کاربران بسیار زیادی را جذب خود کنند. به همین خاطر در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به برترین شبکه های اجتماعی در ایران و جهان.

ی‌خواهید مطمئن شوید که از بهترین شبکه های اجتماعی 2022 استفاده می‌کنید؟ برنامه‌های خوب بسیاری هستند که برای جلب توجه شما با هم رقابت می‌کنند؛ به طوری که انتخاب یک مورد از بین آن‌ها بسیار سخت است. فرقی نمی‌کند صاحب شغل باشید و به دنبال پیشرفت کارتان یا فقط از سر تفریح و وقت‌گذرانی شبکه‌های اجتماعی را بالا پایین می‌کنید؛ شناخت شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده در سرتاسر جهان مفید و کمک کننده است.

بهترین شبکه های اجتماعی دنیا

چه یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی باشید یا صاحب کسب و کاری باشید و چه یک کاربر معمولی، دانستن شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران و جهان می‌تواند برایتان مهم و شاید جالب باشد. به‌خصوص اینکه بدانید تعداد کاربران شبکه های اجتماعی چقدر است و ماهانه چه تعداد کاربر از آن‌ها استفاده می‌کنند. جدول زیر نشان‌دهنده بهترین شبکه های اجتماعی 2021 از نظر تعداد کاربر فعال ماهانه است. این جدول براساس داده‌های جمع‌آوری شده تا ژانویه 2022 از وبسایت Statista گردآوری شده است.

رتبه نام شبکه اجتماعی تعداد کاربر فعال در ماه
1 فیسبوک 2.930 میلیارد کاربر
2 یوتیوب 2.562
3 واتساپ 2.000
4 اینستاگرام 1.478
5 ویکسین / وی‌چت 1.263
6 تیک‌تاک 1.000
7 پیام‌رسان فیسبوک 988 میلیون کاربر
8 دویین (نسخه چینی تیک‌تاک) 600
9 تنسنت کیوکیو 574
10 سینا ویبو 573

همانطور که می‌بینید تا ماه ژانویه سال 2022، فیسبوک با تقریبا 3 میلیارد کاربر ماهانه رتبه اول در لیست شبکه های اجتماعی پرطرفدار دنیا را به خود اختصاص داده است. شرکت مادر فیسبوک، متا، هم اکنون علاوه بر فیسبوک صاحب 3 شبکه اجتماعی دیگر، که جزو پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران هستند، نیز هست. واتساپ، اینستاگرام و پیام‌رسان فیسبوک همگی متعلق به متا هستند.

همچنین با نگاهی به این جدول آمار استفاده از شبکه های اجتماعی در جهان، می‌بینیم بیشتر شبکه‌های اجتماعی محبوب که ماهانه بالای 100 میلیون کاربر دارند در چین یا آمریکا فعالیت می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی چینی مانند وی‌چت، کیوکیو و دویین که همان نسخه زبان چینی تیک‌تاک است همگی در این کشور به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کردند. در حقیقت شرکت سازنده دویین، پس از موفقیت این برنامه در چین تصمیم گرفت یک نسخه جهانی آن با نام تیک‌تاک را عرضه کند که در حال حاضر 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و از دویین نیز برای این کمپانی سودآورتر بوده است.

1. فیسبوک (Facebook) ؛ از بهترین شبکه های اجتماعی دنیا

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های فیسبوک :

 • امکان تعامل با کاربرانی از سراسر جهان
 • ساخت اکانت منحصر به فرد و فعالیت در موضوعات مختلف
 • وجود بخش مربوط به نمایش موضوعات ترند
 • وجود کسب و کارهای کوچک و بزرگ
 • بیش از 2.93 بیلیون بازدید در ماه

بیایید با محبوب‌ترین و شاید بهترین برنامه اجتماعی دنیا در سال 2022 شروع کنیم. فیسبوک با تمامی عیب و ایرادهایش (که کم هم نیست)، در صدر فهرست پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در جهان است.

با بیش از 2 میلیارد کاربر ماهانه، فیسبوک مکانی است که خیلی راحت می‌توانید با اکثر آدم‌های زندگی گذشته و حالتان ارتباط برقرار کنید. شاید یکی از دلایل محبوبیت فیسبوک این باشد که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌ها و پروفایلشان را از طریق تنظیمات حریم خصوصی کنترل کنند. در میان برنامه های اجتماعی پرطرفدار فیسبوک محبوب ترین گزینه معرفی شده بوده است که از ویژگی و مزایای بسیاری برخوردار است.

در حال حاضر فیسبوک بزرگترین شبکه مجازی اجتماعی در اینترنت است؛ بزرگ هم از نظر تعداد کل کاربران عضو و هم از نظر شهرت. به همین دلیل مردم برای برقراری ارتباط از ان استفاده می کنند. تخمین زده شده که بیش از 1 میلیون مشاغل کوچک و متوسط با استفاده از این پلتفرم، شغل خود را تبلیغ می‌کنند.

2. یوتیوب (YouTube)

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های یوتیوب :

 • وجود ویدیوهای بسیار در تمامی موضوعات
 • کسب درآمد دلاری با قرار دادن ویدیوهای اختصاصی
 • برگذاری لایو و پوشش دادن موضوعات مختلف
 • امکان راه اندازی کانال و سابسکرابت نمودن شخصیت های دلخواه
 • ادیت ویدیو به صورت لحظه ای و لینک گذاری روی آن
 • بیش از 2 بیلیون بازدید در ماه

پلتفرم به‌اشتراک‌گذاری ویدیو یوتیوب، نزدیک‌ترین رقیب فیسبوک است و ماهانه 2 میلیارد و 500 میلیون کاربر فعال دارد. یوتیوب که در سال 2005 کار خود را آغاز کرد و حالا به گوگل تعلق دارد، پس از خود گوگل، پربازدیدترین وبسایت در اینترنت نیز به‌حساب می‌آید و در سال 2021 حدود 28.8 میلیارد دلار برای این کمپانی سودآوری داشته است.

یوتیوب پلتفرمی است که در آن می‌توانید هر محتوای ویدیویی که بخواهید را پیدا کنید. از پخش زنده شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی گرفته، تا موزیک‌ویدیو، اخبار، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های مستقل، مستند، تریلرهای بازی‌ها و فیلم‌ها، استریم‌های زنده، وی‌لاگ‌ها و غیره. به همین خاطر نیز از آن به‌عنوان یکی از بهترین شبکه های اجتماعی دنیا یاد می‌شود.

3. واتساپ (WhatsApp) ؛ از برترین شبکه های اجتماعی در ایران

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های واتساپ :

 • از محبوب ترین پلامرسان های موجود در میان ایرانیان
 • گفتگو با شخصیت هایی از سراسر جهان
 • برقراری تماس صوتی و تصویری و حتی تماس های گروهی
 • امنیت عالی و مثال زدنی
 • رابط کاربری ساده ولی گرافیکی
 • عرضه برای پلتفرم های مختلف نظیر ای او اس و اندروید و پی سی و…
 • بیش از 2 بیلیون بازدید در ماه

یکی از شبکه های اجتماعی مخصوص موبایل این فهرست که در ایران نیز کاربران فراوانی دارد، واتساپ است. واتساپ با 2 میلیارد کاربر ماهانه در سطح جهان، با اختلاف محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان است. البته این آمار مربوط به سال 2020 است چرا که این پیام‌رسان از آن زمان تا کنون آمار جدیدی ارائه نکرده است. طبق رتبه بندی شبکه های اجتماعی در جهان که در ابتدای متن برایتان قرار گرفته است بدنیست بدانید که واتساپ در این لیست سومین برنامه برتر بوده است.

واتساپ به‌شما این امکان را می‌دهد تا با ارسال پیام‌های متنی، ویدیویی یا صوتی با سایر کاربران ارتباط برقرار کنید. همچنین از طریق این پیام‌رسان می‌توانید با دیگران تماس‌های صوتی و تصویری داشته و از طریق صفحه چت نیز برای آن‌ها اسناد، تصاویر، موقعیت مکانی و دیگر محتوا را ارسال نمایید. افزون بر این امکان ایجاد گروه‌ متشکل از چندین کاربر نیز در واتساپ فراهم است. ناگفته نماند که واتساپ در میان محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران گزینه اول را کسب نموده است که بی تردید امروزه تمام کاربرانی که در حوزه اینترنت فعالیت دارند آنرا میشناسند.

4. اینستاگرام (Instagram) ؛ از بهترین شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های اینستاگرام :

 • امکان ساخت اکانت و صفحه اختصاصی
 • قرار دادن ویدیو در موضوعات مختلف
 • امکان برچسب گذاری روی ویدیو
 • فالو نمودن شخصیت های دلخواه
 • خصوصی نمودن پیج برای جلوگیری از مشاهده پست ها توسط دیگران
 • پشتیبانی از زبان فارسی در تمامی بخش ها
 • قرار دادن ویدیو و عکس با کیفیت های بالا حتی 4K
 • بیش از 2 بیلیون بازدید در ماه

اگر می‌خواهید تصاویر و ویدئو کلیپ‌های کوتاه ببینید، اینستاگرام که یکی از شبکه های اجتماعی قدیمی در ایران است، برای این کار است. 37 درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک حساب کاربری در اینستاگرام دارند و در ایران نیز تقریبا تمام کاربران در این شبکه اجتماعی حضور دارند. بطوری که اینستاگرام به یکی از برترین شبکه های اجتماعی در ایران تبدیل شده است.

شاید ناعادلانه باشد، اما این شبکه اجتماعی به دلیل سطحی بودن و عکس‌های سلفی زیادش، تا این حد مشهور شده است. اگر این موارد را کنار بگذارید، می‌توانید عکاسی‌های خیره‌کننده، کارهای هنری بی‌نظیر و چیزهای مفید دیگری هم پیدا کنید.

5. ویکسین / وی‌چت (WeChat / WeiXin)

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های ویکسین / وی‌چت :

 • برنامه ای مشابه با اینستاگرام
 • دارا بودن ویژگی های پیام رسان و شبکه اجتماعی
 • امکان برگذاری ویدیو کنفرانس
 • اشتراک گذاری مطالب دلخواه با کاربران دیگر

رتبه بعدی در اختیار وی‌چت است. این شبکه‌ اجتماعی چینی طی چند سال اخیر و با توجه به آمار استفاده از شبکه های اجتماعی، از نظر تعداد کاربران رقابت نزدیکی با اینستاگرام داشته و به‌نظر می‌رسد به زودی بتواند رتبه چهارم را از آن خود کند. وی‌چت یک شبکه اجتماعی پیام‌رسان و در عین حال یک برنامه پرداخت موبایلی به‌حساب می‌آید و توسط تنسنت ساخته شده است.

این برنامه که ابتدا در سال 2011 عرضه شد، در سال 2018 توانست با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه، به محبوب‌ترین اپلیکیشن موبایل جهان تبدیل شود. وی‌چت در حقیقت یک سوپر اپ است و کاربری بسیار متنوعی برای کاربران چینی دارد. برای مثال در این شبکه اجتماعی، علاوه بر امکان ارسال پیام، برگذاری ویدیو کنفرانس، اجرای بازی‌های ویدیویی شما می‌توانید تصاویر و ویدیوها را نیز مانند اینستاگرام با سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

با این همه بر اساس گزارشات متعدد، فعالیت و داده‌های کاربران در این شبکه اجتماعی توسط مدیران آن با دولت چین به‌اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین وی‌چت محتوای سیاسی حساس برای حزب حاکم این کشور را نیز سانسور می‌کند.

6. تیک‌تاک (TikTok) ؛ از برنامه های جدید شبکه های اجتماعی

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های تیک تاک :

 • از محبوب ترین برنامه های اندرویدی در سراسر دنیا
 • امکان تهیه تصاویر و ویدیو با فیلتر و افکت های دیدنی
 • محبوب در میان کاربران ایرانی
 • پوشش ویدیو های کوتاه با تصاویر گرافیکی
 • کیفیت بالا در ساخت و وجود تنظیمات کاربردی
 • بیش از 1 میلیارد بازدید در ماه

برنامه تیک تاک، اگر بخواهیم از شبکه های اجتماعی بدون فیلتر در ایران یاد کنیم، تیک‌تاک جزو آن‌ها نیست. این شبکه اجتماعی برای کاربران ایرانی محدودیت‌های زیادی دارد و در بیشتر اوقات به‌درستی کار نمی‌کند. با این حال توانسته با 1 میلیارد کاربر ماهانه، ششمین رتبه از فهرست شبکه های اجتماعی معروف دنیا را به خود اختصاص دهد.

تیک‌تاک در مقایسه با شبکه‌های اجتماعی قدیمی مثل اینستاگرام و فیسبوک، تازه‌وارد به‌حساب می‌آید و در ابتدا نیز با هدف جایگزینی Vine عرضه شده بود. حالا اما از دید برخی بهترین برنامه اجتماعی دنیا است. تیک‌تاک در سال 2018 بیشتر از هر اپلیکیشن موبایلی دیگری دانلود شده بود و روزانه هم به محبوبیت آن افزوده می‌شود.

جالب است بدانید که تیک تاک در میان شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران به یکی از محبوب ترین گزینه های ممکن تبدیل شده است که ویژگی های بسیار آن میتواند شمارا در یک گزینه عالی برای تهیه تصاویر و ویدیو باکیفیت قرار دهد. لازم به ذکر است بدانید که این برنامه بدلیل نقص قوانین کشور فیلتر بوده است که برای دسترسی کامل به آن پیشنهاد میشود از تغییر دهنده ای پی استفاده کنید تا بتوانید به تمام بخش های آن دسترسی داشته باشید.

7. پیام‌رسان فیسبوک (Messenger)

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های پیام‌ رسان فیسبوک :

 • نسخه جداگانه از شبکه فیسبوک برای ارتباط با دیگران از طریق روش های متنی و صوتی و تصویری
 • کیفیت بالا در برقراری تماس های صوتی و تصویری
 • امکان ارسال عکس و استیکر و … برای کاربران دیگر
 • امکان پیام دادن به هرشخصی که مدنظر دارید
 • بیش از 988 میلیون بازدید در ماه

پیام‌رسان فیسبوک یا مسنجر، برنامه پیام‌رسانی است که توسط متا ساخته شده است. این برنامه در سال 2011 برای اندروید و iOS عرضه شد و در سال 2020 هم نسخه ویندوز و مک آن منتشر شد. مسنجر برنامه‌ای است که از بسیاری از جهات شبیه به سایر پیام‌رسان‌ها است. در این شبکه اجتماعی شما می‌توانید برای سایر کاربران پیام یا دیگر محتوا مثل تصاویر، ویدیوها، استیکر ارسال کرده و از بات‌های مختلف آن استفاده کنید.

همچنین امکان برقرار تماس صوتی و تصویری نیز در مسنجر فراهم است و در کنار آن قابلیت‌هایی مثل امکان استفاده از چند اکانت به‌صورت همزمان، ارسال پیام به‌صورت رمزگذاری شده و اجرای بازی‌های مختلف نیز در دسترس است. براساس آخرین داده‌هایی که متا منتشر کرده، مسنجر در هر ماه 988 میلیون کاربر فعال دارد.

8. دویین (Douyin)

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های دویین :

 • فعالیت در یک برنامه که کاربران آن چینی هستند
 • دارا بودن ویژگی های تیک تاک اصلی
 • امکان جستجو نمودن در میان ویدیو ها
 • تهیه تصویر و فیلم از دوربین برنامه
 • بیش از 600 میلیون بازدید در ماه

دویین همانطور که گفتیم نسخه چینی تیک‌تاک است. این برنامه در سال 2016 توسط کمپانی بایت‌دنس، برای کاربران چینی منتشر شد و یکسال بعد هم نسخه جهانی آن با نام تیک‌تاک عرضه شد. به همین خاطر نیز تقریبا اکثر کاربران دویین چینی هستند و با این حال این شبکه اجتماعی توانسته با حدود 600 میلیون کاربر ماهانه در فهرست برترین شبکه های اجتماعی رتبه هفتم را داشته باشد.

رابط کاربری تیک‌تاک و دویین تقریبا شبیه به هم است ولی با این حال نه در تیک‌تاک و نه در دویین نمی‌توانید به محتوای نسخه دیگر دسترسی داشته باشید چرا که سرورهای آن‌ها از هم جدا هستند. همچنین برخی ویژگی‌های دویین نیز در تیک‌تاک وجود ندارد. مثلا قابلیت جستجوی ویدیویی. با این قابلیت می‌توان چهره یک فرد را برای پیدا کردن ویدیوهای بیشتر از او در برنامه جستجو کرد. افزون بر این، در دویین امکان خرید و یا رزرو هتل نیز وجود دارد.

9. تنسنت کیوکیو (Tencent QQ)

 

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

ویژگی های تنسنت کیوکیو :

 • وجود بخش های عالی برای دوست یابی
 • وجود بازی های آنلاین
 • امکان خرید موسیقی و مورد های دیگر
 • مشاهده فیلم های قرار گرفته در این برنامه
 • برقراری گفتگو با دیگران به صورت متنی و صوتی
 • کیفیت بالا در ساخت با تنظیمات کاربردی

تنسنت کیوکیو یک شبکه اجتماعی دیگر چینی است. این اپلیکیشن توانسته به یکی از محبوب‌ترین و بهترین شبکه های اجتماعی دوست یابی تبدیل شود. این برنامه همانطور که از نامش پیداست، متعلق به کمپانی تنسنت است. در کیوکیو کاربران به خدمات متنوعی مثل بازی‌های آنلاین، خرید موسیقی، میکروبلاگینگ، تماشای فیلم‌ها و چت متنی یا صوتی دسترسی دارند.

وبسایت کیوکیو در رتبه‌بندی الکسا، نهمین سایت پربازدید در جهان است. این وب سایت بالاتر از آمازون، توییتر، ردیت و لینکدین قرار گرفته است.

10. سینا ویبو (Sina Weibo)

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران ،اینستاگرام ،یوتیوب ،فیسبوک ،واتساپ ،شبکه های اجتنماعی ،تبلیغات ،اپلیکیشن های محبوب در ایران

 

ویژگی های سینا ویبو :

 • شبیه سازی از شبکه توییتر
 • امکان ارسال عکس و ویدیو به شخصیت های دیگر
 • دنبال نمودن اشخاص مدنظر

یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در جهان، سینا ویبو است. شبکه اجتماعی که با توجه به فیلتر بودن توییتر در چین، به‌عنوان یک جایگزین معرفی شده است. این شبکه اجتماعی بیش از 573 میلیون کاربر ماهانه دارد که تقریبا تمام آن‌ها چینی هستند.

با این حال نسخه بین‌المللی آن در سال 2017 منتشر شده است و در دسترس قرار دارد. در این شبکه اجتماعی کاربران به امکانات مشابه توییتر مثل قابلیت ارسال تصاویر، چت با دنبال‌کنندگان، دنبال کردن کاربران و ارسال استوری مثل اینستاگرام دسترسی دارند. سینا ویبو نیز مثل اکثر شبکه‌های اجتماعی چینی، نقش پررنگی در سانسور اینترنت چین دارد.

فهرست مطالب

دسته بندی ها

درباره ما

بهترین اراعه دهنده خدمات اینستاگرام درایران، فالور ارزان، پنل فالور رایگان، خرید فالور، فالور، فالور ایرانی، خرید فالور اینستاگرام

ما که هستیم

مجموعه فالو ارزانی از سال 1397 اغاز به کار کرد.شعار ما ارائه خدمات با کیفیت در گرو رفع نیاز کاربران وب و شبکه های اجتماعی می باشد.

خدمات اینستاگرام

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x